Pre našich zákazníkov aj partnerov sme pripravili API dokumentáciu pre rôzne súčasti PMS systému a web bookingu. Každá komunikácia so sytémom prebieha cez zabezpečený prenos dát pod certifikátom HTTPS a používa rôzne úrovne bezpečnostných prvkov.

Reservations API

Novinkou je jednoduché API rozhranie, cez ktoré môžete komunikovať dostupnosť a ceny pobytov vášho hotela a ubytovacieho zariadenia na akékoľvek portály a smerom ku akýmkoľvek partnerom.

Čo dokážeme komunikovať? 

Typy a dostupnosť izieb 
Systém dokáže partnerom, ktorým ubytovatelia vytvoria právo (meno a heslo) odosielať dostupnosť jednotlivých izieb podľa typu v dopytovaných termínoch. Túto dostupnosť si dokážu partneri kontrolovať akokoľvek často jednoduchým zavolaním url adresy. Zároveň je možné komunikovať aj základné údaje izby, jej kapacity, obmedzenia alebo fotografie. 

Ceny pobytov 
Ceny pobytov ako ich máte u nás v systéme nastavené vieme odoslať prepojeným partnerom. Celý výpočet ceny prebieha na strane systému Ellipse. Partner zavolá url adresu s termínom, počtom dospelých osôb a počtom detí s presným vekom. Náš systém podľa nastavených kritérií (ceny, cenové varianty, flexi koeficienty, zľavy pre dĺžky pobytov, ceny prístelok, a pod.) vypočíta konečnú cenu pobytu v rôznych variantoch pre všetky dostupné izby vo vyhľadávanom termíne. 

Vytvorenie rezervácie
Jednoduchým HTTP requestom dokážete v systéme vygenerovať novú rezerváciu pobytu so všetkými parametrami vrátane kontaktných údajov, ID rezervácie, ceny, výšky provízie vrátane bližšej poznámky k pobytu. V hotelovej plachte systém vygeneruje novú rezerváciu s príslušnými údajmi a zašle notifikáciu na uložené notifikačné e-maily. Systém zároveň zaktualizuje novú dostupnosť izieb a odošle ju cez náš channel manager na všetky napojené portály a tak máte vždy v predaji na portáloch iba reálne dostupné ceny.  

Úprava a zrušenie rezervácie
Každú rezerváciu je pomocou ID možné v čase upravovať a prípadne stornovať. Notifikácie opäť ubytovateľ dostáva ako pri bežných priamych rezerváciach alebo rezerváciách cez channel manager. 

Chcete sa stať naším partnerom?

Ak sa chcete stať našim partnerom alebo máte záujem o získanie bližších informácií k spolupráci a možnému využitiu API, neváhajte nás kontaktovať. 

Mám záujem o spoluprácu

Odoslať