Maily, maily a zase maily. Stovky mailov, otázok, informácií a pokynov k pobytom. Neustála mravenčia pracná práca hoteliera a ubytovateľa. Stovky ponúk a len časť realizovaných pobytov, stále opakujúce sa identické otázky hostí a rozposielanie pripravených šablón mailov pre rôzne prípady. Takto to funguje u mnohých ubytovateľov aj dnes, ale treba vedieť, že je to poriadne old school a staromódne. 

automatický mailing systém na odosielanie správ hosťom

Moderná komunikácia 

Ako by mala vyzerať komunikácia s hoťom v dnešnej dobe? V maximálne miere plne automatizovane a minimalisticky. Vo všetkých etapách životného cyklu zákazníka (pred pobytom, počas pobytu aj po pobyte). 

Veľkú časť "prázdnych dopytov" a potenciálnych požiadaviek hostí dokážete dnes nahradiť prehľadným a praktickým web bookingom - Booking engine nástrojom, ktorý každému aj potenciálnemu zákazníkovi zobrazí reálnu dostupnosť izieb, ceny, akciové pobyty aj špeciálne pobytové balíky služieb. Už tento nástroj Vás odbremení od 70% všetkých mailových alebo telefonických dopytov o pobyty. 

Automatický mailing v systéme Ellipse

V našom rezervačnom systéme si dokážete vo vlastnej réžii a veľmi jednoducho pripraviť personalizované mailové správy a notifikácie pre hostí so širokými možnosťami rôznych nastavení a podmienok. V rôznych jazykových mutáciách si dokážete pripraviť napr:

  • automatické notifikácie po vytvorení rezervácie v systéme
  • automatické notifikácie pri zmene stavu rezervácie
  • automatické správy pred uplynutím opcie a vymazaním rezervácie
  • automatický mailing pár dní pred pobytom
  • automatické poďakovanie za pobyt a prosba o hodnotenie spokojnosti
  • automatický mailing po pobyte s odkazom do novej rezervácie so zľavou na konkrétne termíny (priamo v odkaze) 
  • ... neobmedzené možnosti využitia 

Možností je naozaj veľa a je len na Vás ako našu funkcionalitu automatického mailingu využijete. Automatické správy nastavujete ľuboľný počet dní pred alebo po akcii (vytvorenie rezervácie, príchod, odchod, zmena stavu, zrušenie, dátum opcie ...) pričom môžete využívať aj stavy - status rezervácie (neuhradená, uhradená, čiastočne uhradená a pod.). Ak prenajímate apartmány, tak sa Vám určite zíde možnosť zaslania inštrukcií k pobytu a otvoreniu trezora s kľúčami k apartmánu až v bode, kedy je rezervácia 100% uhradená. 

Stavy rezervácií si nastavujete v systéme ľubovolne a neobmedzene a tak si môžete rôzne mailové správy pripraviť napr. pre hostí z portálu booking.com, expedia.com a iné správy pre priamych hostí. 

Aktívny upselling 

Do automatických správ si môžete zakomponovať aj aktívny link na dodatočné dokúpenie doplnkových služieb. Presne to, čo vyžadujeme od kolegov na recepcii - aktívny predaj, môžeme teraz veľmi spoľahlivo presunúť na spoľahlivý systém. Každej personalizovanej správe generujeme jedinečný link, vďaka čomu vieme dokupované doplnkové služby vždy správne spárovať s rezerváciou v systéme. Bez toho, že by ste na to museli myslieť Vy, to systém vykoná automatizovane a za Vás. 

Časovanie už zakúpených služieb

Služby a procedúry ako napr. vstupy do sauny, parkovanie, masáže, jazdy na koni, vstupy na prehliadky, stôl v reštaurácii na romantickú večeru, prenájmy priestorov či vstupy do privátneho wellness si v našom systéme vedia hostia načasovať na presný deň a čas počas pobytu. Na časovanie služieb môžete rovnako využiť jedinečný link, ktorý služby konkrétnej rezervácie správnemu hosťovi zobrazí na podstránke. Automatickým mailingom môžete pár dní pred pobytom hostí vyzvať na načasovanie ich služieb. Už pred pobytom uvidia reálne dostupné termíny a môžu si vybrať ideálny čas. Vy vďaka včasnému objednávaniu viete prispôsobiť prevádzkové potreby, posilniť zmeny vo wellness alebo počet čašníkov v reštaurácii. 

Správne doručovanie

Automatické správy sú doručované aj na šifrované e-mailové adresy zahraničných portálov. Rezerváciám z portálov správne priradíme jazykovú mutáciu podľa národnosti hostí a zasielané správy sú korektne doručované všetkým vašim hosťom v systéme. Správy sa zasielajú každých 10 minút a tak je doručovanie je veľmi presné a bez zbytočných odkladov. 

Mám záujem o spoluprácu

Odoslať