Aby priamy predaj naozaj fungoval plnohodnotne, automatizovane a flexibilne bolo nevyhnutné v ňom vykonať pár vylepšení a úprav. So skromnosťou sme sa do nich pustili ešte pred príchodom mimoriadnej situácie. A práve tá nás motivovala k tomu, aby sme sa do priameho predaja zahryzli hlbšie a priniesli Booking engine, ktorý už neprekvapí absolútne žiadna požiadavka hoteliéra a prenajímateľa. V tomto článku sme základné a viditeľné časti zhrnuli do pár bodov. 

Zmena východzieho stavu 

Pri prvotnom otvorení Booking engine sa už do url adresy nevkladá žiadny dátum. Tento dátum skresľoval štatistiky a analytiku dopytovaných termínov. Po úprave čakáme užívateľa bez dátumov a s otvoreným kalendárom pre výber termínu pobytu. Je to takto lepšie aj z pohľadu zákazníka a jednoduchosti vytvorenia online rezervácie. 

Nový výber dátumu pobytu

Po výbere dátumu pobytu je možné nesprávny výber termínu dookola upravovať. Pozorovaním sme zistili, že každý druhý návštevník dátum v online rezervácii viackrát opravuje. Zjednodušili a umožnili sme jednoduché opravy výberu dátumu. Po potvrdení termínu pobytu sa automaticky otvára nastavenie počtu osôb v rezervácii a návštevník plynule prechádza vyhľadaním termínu k cene pobytu. 

Nový výber osôb pre pobyt

Podľa voliteľného nastavenia systému zo strany ubytovateľa je po novom možné pridávať k rezerváciám deti podľa presného veku. Zo strany hoteliéra je možné nastaviť max. vek osôb, ktoré môžu byť ubytované na prístelkách a toto nastavenie automatický mení spôsob výberu osôb v Booking engine a prepočtu cien. 

Jednoduchšia rezervácia viacerých izieb

Viaceré izby je možné jednoducho pridávať kliknutín na tlačidlo "Pridať izbu" a každej izbe je možné navoliť samostatné nastavenia osôb a veku detí. Všetky vybrané parametre zo strany užívateľa sa ukladajú a zároveň zapisujú do url adresy v Booking engine. 

Zvýraznenie doplnkových služieb v pobytových balíčkoch 

Keďže sa veľký dôraz u nás kladie na predaj pobytových balíkov služieb. Vylepšili a zvýraznili sme aj my ich prezentáciu a vzhľad v Booking engine. Každému balíčku môžete v admine nastaviť zvýraznenie doplnkových služieb, ktoré daný balík obsahuje. 

Jednoduchší výber termínu pobytu pri balíku

Výber termínu pobytu z detailu pobytového balíka je po novom možný iba na taký počet nocí, koľko je daný balík nastavený. Zároveň sa zachovalo obmedzenie nástupného dňa v týždni, aby ste si naďalej mohli vytvárať pobytové balíky počas týždňa s výhodnejšou cenou. 

Automatické pripočítanie miestneho poplatku 

Rozšírené nastavenia doplnkových služieb podľa veku a termínu pobytu a ich rôzne spôsoby kalkulácie umožnili hneď niekoľko ďalších funkcionalít. Okrem iného je možné automaticky kalkulovať a dopočítavať k pobytu aj povinný poplatok - Miestny poplatok. Táto položka sa nie len sama návštevníkovi správne vypočíta podľa dĺžky pobytu a veku osôb, ale aj automaticky zaúčtuje do hotelového účtu. 

Výber doplnkových služieb 

Doplnkové služby je možné automaticky prepočítavať a rozšíriť až do pokročilých cenníkov podľa termínov a veku hostí. Jednoduchým pridaním celodenného skipasu k pobytu náš Booking engine prepočíta túto doplnkovú službu presne pre osoby, ktoré užívateľ zadefinoval v prvom kroku rezervácie. V druhom kroku si túto doplnkovú službu, už správne vykalkulovanú, hosť pridáva cez jednoduchý klik na tlačítko "pridať". 

Uchovávanie výberu pobytu v url adrese

Všetky výbery osôb, ich vek, prípadne aj viaceré izby s ich povinnými aj dobrovoľnými doplnkovými službami a príplatkami náš Booking engine uchováva na pozadí, čo umožňuje detailne vyskladať pobyt pre hostí zo strany recepcie a hosťovi je následne možné zaslať iba link na dokončenie rezervácie - vyplnenie osobných údajov a online platbu. Veľmi praktické! 

Zdieľanie pobytu cez jednodnodušený link 

Všetky parametre online rezervácie sme pretransformovali do skráteného odkazu. Tento odkaz môžu aj vaši hostia rovno zdieľať na Facebooku alebo link skopírovať a poslať známemu, aby si rovnaký pobyt zakúpili aj oni. Tento odkaz sa automaticky nachádza v každej online rezervácii. Vaša recepcia môže vyskladať kompletný a presný pobyt pre hostí vrátane doplnkových služieb a hosťom zaslať iba link do posledného kroku online rezervácie. V poslednom kroku hostia iba vyplnia osobné údaje a pobyt uhrádzajú online v platobnej bráne. 

Fakturačné údaje v poslednom kroku 

Kvôli firemným rezerváciám a rekreačným poukazom sme v poslednom kroku online rezervácie doplnili možnosť voliteľného pridania fakturačných údajov. Tieto údaje sa automaticky preklápajú do fakturačných partnerov a systém na tieto údaje generuje účtovné doklady. 

Zvýraznenie platby kartou 

V poslednom kroku online rezervácie sme výraznili zabezpečenú online platbu kartou. Prípadné ďalšie spôsoby úhrady pobytu sa rovnako pútavo zobrazia vedľa seba. 

Pobytové balíky s doplnkovými službami

Flexibilne nastavené doplnkové služby je možné prepájať s fixnou cenou ubytovania v pobytových balíkoch. Ceny pobytov aj v prípade pobytových balíkov sa tak presnejšie prepočítavajú podľa presného veku osôb v rezervácií. 

Flexi ceny pre pobytové balíky 

Pre flexi fajnšmekrov a milovníkov flexi cien sme doplnili aj novú možnosť stanovovania cien pobytových balíkov. Nové flexi balíky sa dajú nastaviť tak, že systém preberá základnú kalendárovú cenu upravenú podľa koeficientov obsadenosti v danom termíne a podľa dĺžky pobytu. Ku tejto flexi základnej cene ubytovania systém pripočítava naviazané balíkové služby presne podľa veku hostí. Takto nastavené balíky nepredávajú fixné ceny, ale plávajúce flexi rate ceny podľa obsadenosti vášho hotela.

Časovanie - objednávka služieb zahrnutých v rezervácií 

Našou vychytávkou a unikátom je previazanie pobytovej rezervácie s časovaním zakúpených služieb. Predstavte si situáciu, že ste si zakúpili wellness pobyt v krásnom wellness hoteli so 4 procedúrami. Po dokončení online rezervácie pobytového balíka Vám doručíme automatický mail, v ktorom si môžete vaše procedúry zakúpené v pobytovom balíku presne načasovať. Všekty údaje sa prenášajú z vašej rezervácie pobytu a vy si len vyberiete ideálny čas pre Vašu masáž. 

Automatický mailing na doplnenie doplnkových služieb k rezervácií 

Toto časovanie a objednávanie sa hostí na konkrétne termíny môžete využiť aj v akomkoľvek automatizovanom mailingu pred pobytom. Náš systém umožňuje pripraviť mailing napr. 7 dní pred pobytom, kedy hosťa vyzvete na načasovanie procedúr alebo mu ponúknete dokúpenie a načasovanie ďalších doplnkových služieb. Tomu sa vraví upselling. Jedinečná url adresa je previazaná s rezerváciou a zakúpené služby správne priradí ku konkrétnemu pobytu hosťa. 

Automatické zúčtovanie pobytu po položkách 

Ak používate aj našu hotelovú časť systému Ellipse, tak všetky služby, pobytové balíky, povinné poplatky a príplatky sa automatizovanie a bez zásahu recepcie alebo iného užívateľa preklápajú do hotelového účtu. Tu čakajú na jednoduché zúčtovanie. Na jeden klik vystavíte detaile rozúčtovaný hotelový účet a vystavíte online faktúru s automatickým zaslaním hosťom. 

Editovateľné popup okno pri odchode kurzora  

Stále dopĺňame nové vychytávky, ktoré váš priamy predaj vylepšia a naučia vašich hostí, že rezervovať priamo je vždy najvýhodnejšie. Takéto popup okno si môžete jednoduchým zapnutím a nastavením obsahu aktivovať aj vo vašom Booking engine. Zobrazí sa užívateľom iba raz v bode, kedy kurzorom myši opúšťajú okno prehliadača. 

 

Vyskúšajte si náš nový Booking engine v našom demo hoteli: https://demo.ellipsecloud.com/booking/ 

Radi vám poskytneme prístup do nášho demo hotela alebo pre vás pripravíme čistý systém pre vaše zariadenie. Začnite naplno predávať online aj Vy!

office@horecagroup.sk

 

Mám záujem o spoluprácu

Odoslať