Náš príbeh

Horeca Group - Ellipse hotel cloud

Náš hotelový systém má v celku unikátny príbeh, ktorý začal nevinne na prevádzke tatranského hotela a rozhovorom dvoch veľmi skromných, ale ambicióznych mladých ľudí. Impulzy mladého hoteliéra, ktorý chce využiť všetky dostupné možnosti na efektívne riadenie a šikovnosť skúseného programátora, vyústili do veľmi osožnej spolupráce a komplexného hotelového systému

 

Miro Knižka

Miro pôsobil od svojich prvých brigád vždy v prostredí cestovného ruchu. Svoje prvé kroky si odpracoval na viacerých stážiach a brigádach v zahraničí, kde nazrel aj do praxe medzinárodných sieťových hotelov. Ako prvák na UMB v Banskej Bystrici už začal popri dennom štúdiu pracovať ako recepčný v hoteli na Štrbskom Plese. V tom istom hoteli pracoval 2 roky ako FB manažér, neskôr ako marketingový manažér a posledné 3 roky ako riaditeľ hotela. Počas svojej praxe sa venoval aj PhD. štúdiu, pričom jeho zámerom boli moderné manažérske metódy v hoteloch. 

Inšpirovaný zahraničnou praxou a trendami v informačných systémoch sa spolu s kamarátom skromne pustili do vývoja v tom čase pokrokového Booking engine nástroja, ktorý na webe hotela predával v reálnom čase dostupné izby. Prvé rezervácie úspešne prichádzali a čo bolo skvelé, všetky nápady a novinky bolo možné aplikovať na živej prevádzke hotela. Keď o vytvorený produkt začali prejavovať záujem aj iné hotely na Slovensku, prišla myšlienka vytvoriť ucelený hotelový systém, ktorý zautomatizuje procesy, zvýši priame predaje a pomôže mnohým. Miro je dnes náš hlavný Key account manažér, stretáva sa s hoteliérmi, pomáha pri nastavovaní stratégií priameho predaja a online marketingu. 

 

Dano Pribula

Dano je skúsený programátor, ktorého cesta bola o čosi komplikovanejšia. Všetky skúsenosti, ktoré získaval na medzinárodných projektoch, aplikáciách pre nadnárodné spoločnosti aj spolupráca s programátormi po celom svete mali obrovský význam pre jeho zručnosti a know-how. Získané poznatky hlavne v oblasti bezpečnosti a komplexného projektového riadenia dostali náš hotelový systém na profesionálnu úroveň. Spolupráca so zahraničnými bankovými inštitúciami a kanadskou IT spoločnosťou ho naučila precíznosti, presnosti a opatrnosti.  

Viac rokov Dano pôsobil aj v oblasti aktívneho online marketingu. SEO optimalizácia, remarketingové kampane a spravovanie Google Ads účtov na úrovni medzinárodnej marketingovej agentúry sú dnes súčasťou nášho portfólia a aktívne pomáhame hotelom dosahovať ciele v pokročilých online kampaniach. Veľkú časť SEO optimalizácie Dano zapracoval už do CMS systému, ktorý v Ellipse používame pri tvorbe webových stránok. Dano je dnes náš hlavný programátor, riadi a usmerňuje celý programátorský a produkčný tím.  

 

 

Nové rezervácie v systéme sme začali umiestňovať do interaktívnej hotelovej plachty. Pripravili sme prehľady, zostavy, policajné nahlášky a naštartovaní úspešným začiatkom sme sa dopracovali až ku vlastným pokrokovým riešeniam ako sú online check-in, online-checkout, chat hostí s recepciou, doobjednávky doplnkových služieb (upselling a cross selling), hodnotenie personálu a ďalšie funkcionality. 

Poučení z tradičných hotelových systémov sme vsadili na jednoduchosť, prehľadnosť a praktickosť systému. Výhody cloudového prostredia naplno využívame pri online komunikácii s hosťom, prepojení e-mailového klienta s detailom rezervácie v systéme, ale aj pri automatizovanom odosielaní notifikácií, potvrdení rezervácii, či automatickom poďakovaní po pobyte. 

Posledným zásadným doplnením je funkcionalita skladového hospodárstva a prepojenie na zahraničné svetové portály. Ako prví na Slovensku prinášame priame a obojstranné prepojenie so svetovými portálmi ako booking.com, expedia.com, hotels.com a mnohé iné. Všetku dostupnosť, ceny, reštrikcie, ale aj nové rezervácie a modifikácie hotelom spracúvavame priamo v našom hotelovom systéme. 

Za viac ako 6 ročnú proaktívnu prácu sme vytvorili na Slovensku unikátny cloudový hotelový systém, ktorý je pripravený konkurovať aj zahraničným PMS systémom. Komplexne zastrešuje potreby hotelov nie len v administratívnej časti, ale prináša nástroje, ktoré využívajú pokročilé funkcionality výnosového manažmentu, CRM systému a prinášajú silný nástroj pre aktívny online marketing a online distribúciu hotela. 

 
 

Naše služby už spokojne využívajú