Ellipse Cloud je komplexné hotelové PMS a ERP riešenie s bohatými funkciami, ktorá spája skúsenosti hoteliérov s najnovšími technológiami, aby priniesla zefektívnenie majiteľom, prevádzkovateľom v HORECA segmente. Moderný rezervačný systém, priamy predaj na webe, online checkin, upselling a vernostný systém naprieč všetkými hotelovými službami vo vašom zariadení. 

modern PMS system, moder hotel reception, automate checkin, digital onboarding

 

Systém Ellipse Cloud má množstvo výhod. Často sa stretávame pri testovaní demo verzií našich potenciálnych klientov s tým, že sú milo prekvapení komplexnosťou systému a možnosťami, ktoré ponúka. Mám záujem o demo verziu.

 

moderný rezervačný systém Ellipse, prehľadná intuitívna placha, online predaj, automatizácia

 

Pripravili sme pre Vás novú sériu článkov v ktorej si postupne predstavíme základné možnosti, ktoré systém poskytuje. Dnes si predstavíme základné nastavenia a prácu s hotelovou  plachtou a rezerváciou.

Základné nastavenia

Plachtu si viete nastaviť veľmi jednoduchým a intuitívnym spôsobom. Pridávate izby, delíte ich na zobrazení. Viete si špecifikovať vybavenie, veľkosť či možnosti prepojenia izieb. Prepojenie znamená, že môžete predávať napríklad vilu ako celok, ale v prípade ak sa predá jeden z apartmánov viete predať ďalšie samostatne. Vďaka funkcii prepojených jednotiek tak systém automaticky vypína možnosť predaja celej vily.

Ďalšou obľúbenou funkciou je možnosť napojenie na API. Ak používate napríklad zámkové systémy môže to byť pre Vás výhoda.

 

hotelový systém automatizovaná recepcia digitálne zámkové systémy Ellipse

 

Online rezervácie bez komplikácií 

Každá nastavená jednotka používa systémový interný ical, kde je vytvorený elektronický kalendár. Tento viete importovať do rôznych portálov, ktoré ponúkajú ubytovanie. Je možnosť postupovať aj naopak a už vytvorený kalendár z portálu importovať do Ellipse Cloud. 

Rezervácie z externých icalov sa automaticky importujú a aktualizujú. Zefektívňujete vďaka tomu proces online rezervácie. Obľúbené prepojenia, ktoré využívajú automatizovane už dnes naši zákazníci sú napr. Megaubytovanie, Hauzi, Booking.com, Expedia.com, Hotels.com, AirBnB, Zľava dňa, portál Zľavomat, cestovné kancelárie ako Domalenka, Sunflowers a iné. 

Nastavenia

Vždy odporúčame venovať pozornosť práve správnemu a detailnému nastaveniu izieb. Každá izba má samostatne vytvorený základný standard rate. Okrem toho je možné vytvárať rôzne nové cenové varianty a pobytové balíky s doplnkovými službami (ak sú vo vašej ponuke). My odporúčame vytvárať aj cenové varianty, ktoré pomôžu aktívnemu online predaju a motivujú hostí napr. na dlhšie pobyty, first moment rezervácie, zľavnené rezervácie bez možnosti storna, rôzne typy pobytov počas týždňa/víkendu a pod. 

Novinkou v update systému sú aj interné splity doplnkových služieb, kedy aj pobyty, ktoré systém spracoval z online portálov, CK, web bookingu dokáže systém aktívne preklopiť do hotelovej plachty na presne také služby, aké si želáte, napr. raňajky dieťa, raňajky dospelý, vstup do wellness, večera dieťa, večera dospelý, vstup do funparku, detského sveta a pod. Automatické splitovanie, zabezpečí jednoduchšie a presnejšie vyúčtovanie pobytu hosťa a presné zaúčtovanie výnosov do účtovníctva, ktoré systéme Ellipse automaticky prenáša. Prepojené už dnes máme účtovné systémy ako Pohoda, Omega, Money S3, Money S4, SAP, Navision, Helios a iné. 

Každú zmenu v nastavení vidíte okamžite v hotelovej plachte.

Rezervačný systém v plachte ponúka zrýchlené možnosti filtrácie pre lepší prehľad, ako napríklad dnešné príchody, či odchody. Pri základnom zobrazení vidíte vždy dva mesiace- aktuálny a nasledujúci. Samozrejme pohybovať sa v čase po plachte nie je žiaden problém aj mimo tieto mesiace či už spätne, alebo dopredu.  V hornom pravom rohu máte možnosť vyhľadávania, kde viete podľa ID rezervácie, či mena dohľadať okamžite to, čo potrebujete.